KATA 2017

KATA
     
Division Place Name
KO1: Boys & Girls 8yrs & under: Traditional Forms 1 Sophie George
2 Jean-Luca Canarapen
3 Catherine Laird
KO3: Boys 12yrs & under: Japanese 1 Oliver Smith
2 Jack Doherty
3 Luke Sutton
KO4: Boys 12yrs & Under Korean 1 Louis Holloway
2 Jack Doherty
3 Charlie George
KO5: Boys 12yrs & Under Soft Style/ Chinese 1 Roshan Patel
2 Rosie Khan
3 Ming Jun Leonard
KO6: Boys 12yrs & Under Traditional Weapons 1 Oliver Smith
2 Robbie Warren
3 Bradley Birks
KO8: Boys 12yrs & Under Musical creative Weapons 1 Jack Doherty
2 Robbie Warren
KO9: 12yrs & under Mixed Extreme Musical Weapons 1 Gregory Gowland
2 Sean Oriodean
3 Sky Williams
K10: Boys 12yrs & Under Creative Open Hand 1 Jack Doherty
2 Louis Holloway
K11: Boys 12yrs & Under Extreme Open Hand 1 Sean Oriodean
2 Cole Martin
K12: Girls 12yrs & Under Japanese 1 Frankie Ulyatt
2 Hannah Jacques
3 Mae Hamilton
K13: Girls 12yrs & Under Korean 1 Frankie Ulyatt
2 Lucia Light
3 Anisha Tamber
K15: Girls 12yrs & under traditional Weapons 1 Jazmine Sutton
2 Abby Wood
3 Chloe Hubble
K17: Girls 12yrs & Under Creative Weapons 1 Frankie Ulyatt
2 Sian Turk
3 Chloe Hubble
K19: Mixed 12yrs & Under Creative Open Hand 1 Frankie Ulyatt
2 Lucia Light
3 Sian Turk
K20: Girls 12yrs & Under Extreme Open Hand 1 Emily Pepper
2 Frankie Ulyatt
K21: Boys 13-17yrs Japanese 1 Piers Cramp
2 Les Downs
K22: Boys 13-17yrs Korean 1 Jack Wells
2 Robbie Cowell
3 Mason Nichol-King
K23: Mixed 13-17yrs Soft Style 1 Roshan Khan
2 Amina Bennehar
K24: Mixed 13-17yrs Traditional Weapons 1 Les Downs
2 Jake Waller
3 Jade Jones
K25: Mixed 13-17yrs Soft Style Weapons 1 Roshan Khan
2 Rosnnan Patel
3 Amina Bennehar
K26: Boys 13-17yrs Creative Weapons 1 Rees Beardshaw
2 Les Downs
K27: Mixed 13-17yrs Extreme Weapons 1 Jade Jones
2 Rees Beardshaw
3 Jack Oliver Wells
K29: Boys 13-17yrs Extreme Open Hand 1 Rees Beardshaw
2 Ben Hermann
K30: Girls 13-17yrs Japanese 1 Chloe Adcock
2 Megan Richardson
K31: Girls 13-17yrs Korean 1 Chloe Adcock
2 Lia Morley
3 Priya France
K37 Girls 13-17yrs Creative Open Hand 1 Bethany Marsh
2 Carissa Street
3 Lia Morley
K38: Girls 13-17yrs Extreme Open Hand 1 Bethany Marsh
2 Carissa Street
K39: Mens 18+ Japanese 1 Darren Walbank
2 Andrew Banks
3 Jack Haggerty
K42: Mens 18+ Traditional Weapons 1 Andrew Banks
2 Jack Haggerty
K48: Women 18+ Japanese 1 Hannah Taylor
2 Chloe Michael
3 Jackie Parle
K49: Mixed 18+ Korean 1 Craig Collins
2 Chloe Crawford
K50: Womens 18+ Soft Style 1 Saima Shaikh
2 Juliana Lisk
3 Manil Shah
K51: Womens 18+yrs Traditional Weapon 1 Chloe Michael
2 Hannah Taylor
K52: Womens 18+ Soft Style Weapons 1 Saima Shaikh
2 Mark Smit
3 Juliana Lisk
K53: Womes 18+ Musical Creative Weapons 1 Chloe Crawford
2 Nicki Bainbridge
K54: Women 18+ Extreme Musical Weapons 1 Jack Haggerty
2 Chloe Crawford
K56: Womens 18+ Extreme Open Hand 1 Jack Haggerty
2 Chloe Crawford
K57: Mens Vets 35yrs+ Japanese 1 Darren Walbank
2 Duncan Perry
K59: Mens Vets 35yrs + Soft Style 1 Mark Smit
2 Syed Haider Mannan
K60: Mens vets 35yrs+ Traditional Weapons 1 Mark Smit
2 Duncan Perry
K61: Women Vets 35yrs+ Japanese 1 Jackie Parle
2 Nicki Bainbridge
3 Julie Sutton
K64: Womens vet 35yrs+ Traditional Weapons 1 Susan Crawford
2 Nicki Bainbridge
3 Julie Sutton
K72: Teams 17yrs & Under Traditional 1 Izaak Yeoman (Team 3)
2 Lucia Light (Team 5)
3 Jean- Luca (Team 2)